دانش انگشت نگاری قسمت اول

بیومتریک و دانش انگشت نگاری

يکي از مباحث مهم در جامعه امروزي که دغدغه بسياري از کارشناسان و همچنين کاربران مي‌باشد بحث امنيت و تشخيص و تاييد هويت است. همه ما مي دانيم كه ما براي شناسايي همديگر از يك سري ويژگي هايي استفاده مي كنيم كه براي هر شخص به طور انحصاري است و از شخصي به شخص ديگر فرق مي كند كه از آن جمله مي توان به صورت و گفتار و طرز راه رفتن مي توان اشاره كرد.


امروزه در امور مربوط به امنيت اماکني مانند دانشگاه ها، فرودگاه ها، وزارتخانه ها و حتي شبکه‌هاي کامپيوتري استفاده از روش هاي بيومتريک در تشخيص هويت يا تاييد هويت افراد بسيار متداول شده است.
سيستم‌هاي پيشرفته حضور و غياب ادارات، سيستم‌هاي محافظتي ورود خروج اماکن خاص، نوت‌بوک‌هاي مجهز به Finger Print و... از روش‌‌هاي مختلف تشخيص هويت بيومتريک استفاده مي‌کنند.
در اين مقاله سعي مي‌کنيم به صورت مختصر، مروري بر روش هاي مختلف بيومتريک داشته باشيم.
کلمه Biometric از ترکيب دو کلمه يوناني bios (زندگي) و metrikos (تخمين) شکل گرفته است.
بيومتريک عبارت است از، تشخيص هويت افراد با استفاده از ويژگي هاي فيزيولوژي و رفتاري آنها.
اين يک تعريف کلي از واژه بيومتريک است. با استناد به اين تعريف مي‌توان گفت که همه افراد در زندگي روزمره خود، ناخودآگاه از بيومتريک استفاده مي‌کنند. به عنوان مثال هويت افرادي که با آنها سرو کار داريم را مي‌توان از روي صدا، چهره و حتي طرز راه رفتن‌شان تشخيص دهيم بنابراين مي‌توان تاريخچه استفاده از بيومتريک را به قدمت تاريخ بشر دانست.

تشخیص هویت (Identification)
فرايند نسبت دادن يك شناسه به يك فرد خاص است مثل نام.
بطور مثال هويت هر دانش آموز در مدرسه با نام و نام خانوادگی او تشخيص داده می شود يا به بيان ساده تر هر کس را با نام و نام خانوادگی او می شناسد. سيستم هايي که قادر به تشخيص هويت هستند، حتما مي توانند تاييد هويت را انجام دهند ولي بر عکس آن قطعي نيست.

تصديق اصالت (Authentication)
فرايند اطمينان از شناسايی درست كاربر است. يعنی وقتی دانش آموزی در جلسه امتحان حاضر شد و نامی را روی برگه نوشت، مطمئن باشيم که واقعا خود اوست. بطور مثال در امتحانات نهايی يا کنکور برای اطمينان از اين موضوع (يا به عبارت علمی برای تصديق اصالت افراد) کارت هايی صادر می شود که دارای عکس است و با مقايسه چهره فرد با عکس روی کارت تصديق اصالت انجام می شود. تصديق اصالت براساس سه ديدگاه بنا شده است:


از طريق دانش: ( what you know)
در اين روش، شناسايي كننده اطلاعاتي در مورد هويت مدعي دارد كه فقط خود مدعی آنها را می داند مثل پسورد یا شماره شناسایی شخص .


از طریق دارایی ها : (what you have)
در اين روش مدعي از طريق داشتن يك شيئي مجاز شمرده مي‌شود (مثل كارت مغناطيسي، كارت هوشمند ياكارت نوري) مثل کارت کتابخانه برای ورود به کتابخانه دانشگاه.


از طریق خاصیت ها :(what you are )
در اين روش يكسري خصوصيات انساني و فردي مدعي مستقيماً اندازه گيري مي شود مثل اثر انگشت. (ادامه بحث به اين ديدگاه سوم مربوط می شود).
هر كدام از گزينه هاى بالا مزايا و معايبى دارند.
كلمات عبور ممكن است حدس زده شوند يا لو بروند، اما به كاربر اجازه مى دهد كه قدرت خود را در اختيار شخص دلخواه ديگرى قرار دهد. به علاوه، بسيارى از افراد به سادگى كلمات عبور را فراموش مى كنند، مخصوصاً اگر به ندرت از آنها استفاده كنند. چيزهايى كه كاربران دارند، مى توانند گم يا دزديده شوند، اما مى توانند در صورت لزوم به شخص ديگرى منتقل يا قرض داده شوند. مشخصات فيزيكى انعطاف ندارند و براى نمونه، نمى توان آنها را از طريق تلفن به شخص يا جاى ديگرى منتقل كرد.


تعاریف اولیه


امنیت اطلاعات (Information Security)
امنيت اطلاعات به معني محافظت از سيستم هاي اطلاعاتي در مقابل تلاش هاي افراد غير مجاز براي دسترسي به اطلاعات يا دستكاري اطلاعات مي باشد.

تكنولوژي بیومتریک
استفاده از خصوصيات فيزيولوژيكي و يا رفتاري فرد و تحليل آن به منظور شناسايي فرد است.
سيستم هاي بيومتريك داده هايي از كاربر را ذخيره مي كنند و هر بار كه لازم شد براي تعيين هويت و تصديق اصالت فرد اين داده ها را مقايسه مي كنند. سال ها پيش فرانسه سيستمي ابداع كرد بنام سيستم برتيلون كه براي تعيين هويت از تحليل اثرانگشت استفاده مي‌كرد.

سامانه بیومتریکی
یک سامانه بیومتریکی اساساً یک سامانه تشخیص الگوست که هویت اشخاص را با استفاده از اطلاعات بیومتریکی آنها، تعیین یا تأیید می نماید. اولين قدم در راه استفاده از اين سامانه ها ثبت اطلاعات بيومتريكي فرد در بانك داده سامانه مي باشد كه پس از ثبت اطلاعات افراد در اين سامانه، دو نوع خدمت از سامانه بيومتريكى در خواست مى شود: تأييد هويت و تعيين هويت.
در سامانه، بيومتريك شامل سه گام است: ثبت مشخصات (بیومتریک)، آزمایش زیست سنجی و مقایسه تأیید هویت.
در تأیید هویت، در ابتدا فرد از طریق ذکر نام یا وارد نمودن رمز عبور و یا ارائه مدرک شناسایی (و یا از هر طریق متداول و مرسوم غیر بیومتریکی دیگر) وجود هویت خاصی را ادعا می نماید. سپس سامانه به مقايسه داده هاي بيومتريکي مدعي با داده هاي ثبت شده درمرجع طبق مشخصات ارائه شده توسط فرد مي پردازد و ادعای وی مورد بررسی قرار می گیرد و نتیجه به نحو مقتضی اعلام می گردد. تأیید هویت در واقع پاسخ به اين سؤال است که " آيا او همان فردي است که ادعا می نماید؟ "

تعيين هويت
در تعیین هویت، سامانه پس از دریافت داده های بیومتریکی ارائه شده توسط فرد یا کاربر سامانه به مقایسه داده ها با کلیه اطلاعات ثبت شده در مرجع یا بانک اطلاعاتی می پردازد.
در این حالت فرض بر این است که اطلاعات فرد در سامانه وجود دارد. به این ترتیب نیازی نیست که کاربر قبل از مقایسه داده های بیومتریکی اش ادعای هویت خاصی را داشته باشد. در واقع تعیین هویت پاسخ به این سئوال است که "او چه کسی است".
* لازم به ذکر است که تعیین هویت به دو صورت اجرا می شود: تعیین هویت مثبت و تعیین هویت منفی .
در تعیین هویت مثبت سامانه جهت اثبات وجود یک داده بیومتریکی در بانک اطلاعاتی ، عمل مقایسه و جستجو را انجام می دهد در این حالت هدف اجازه یافتن برای ورود در سامانه است . یک سامانه با تعیین هویت مثبت امکان استفاده چندین نفر از یک هویت مشترک را از بین می برد .
در تعيين هويت منفي، نبود داده بيومتريكي در سامانه- مشابه الگوي ارائه شده توسط كاربر - بررسي مي شود و منظور از آن جلوگيري از ورود فرد غير مجاز به سامانه است. يك سامانه با تعيين هويت منفي امكان استفاده ازچند هويت توسط يك نفر را از بين مي برد.
عموماً سامانه‌هاي تأييد هويت سريع تر و صحيح تر از سامانه‌هاي تعيين هويت عمل مي كنند. چرا که به جاي انجام مقايسه ی داده ي ورودي با هزاران داده ي موجود در سامانه (تعيين هویت)، فقط مقايسه ی داده هاي فرد با داده هاي مربوط به هويت ادعا شده (تأیید هویت) صورت مي گيرد.

  1. دانلود فایل
  2. ارتباط با کارشناسان
  3. انواع قراردادهای پشتیبانی
  4. سؤالات متداول
  5. اخبار و اطلاعیه ها
ردیف تخصص نام کارشناس شماره تماس
1 سرپرست نرم افزار مصطفی حسنی 33261511  داخلی 2
2 سرپرست سخت افزار  علیرضا مسیحائی 33261511  داخلی 2
3 کارشناس نرم افزار مانی حقگو 0933-631-8833
4 کارشناس نرم افزار میلاد حسنی 0933-631-8844
 5 کارشناس نرم افزار  مصطفی حسنی  0911-833-6747 
 6 کارشناس خبره برق و امور نصب حسن بابایی  0911-618-2820 
7 مسئول هماهنگیهای نصب و خدمات پشتیبانی غزل درویش 33261510 داخلی0

 

انواع قراردادهای پشتیبانی

خدمات پشتیبانی تلفنی رایگان
این خدمات فقط به صورت تلفنی و به افرادی که آموزش های لازم  کاربری را دیده اند ارائه خواهد شد .

قرارداد پشتیبانی غیرحضوری
حل مشکلات با سیستم مدیریت از راه دور
استفاده از کلاس های آموزشی عمومی 4 بار در سال به صورت رایگان
رفع اشکال در محل شرکت به صورت رایگان
ارتقاء ورژن و باینری به صورت رایگان
رفع مشکلات دستگاه که از خطای کاربر ایجاد می گردد .
تذکر : لازم به ذکر است داشتن اینترنت برای مراکزی که از این قرارداد استفاده می کنند الزامی است .

قرارداد پشتیبانی عمومی
تعریف برخی از قسمت های برنامه ( شیفت ، تنظیمات شبکه ، تنظیمات خاص و ... ) با سیستم مدیریت از راه دور و آموزش آن در حین تعریف موارد .
مراجعه حضوری رایگان 3 بار در طول دوره
استفاده از کلاس های آموزشی عمومی  به صورت رایگان
استفاده از کلاس های خصوصی 3 بار در طول دوره
آموزش مجدد به نیروی جدید 1 بار در طول دوره
رفع اشکال در محل شرکت به صورت رایگان
ارتقاء ورژن برنامه به صورت رایگان

در مورد مراکز فاقد قراردا پشتیبانی لازم است به صورت تعرفه شرکت جهانگستر که در سایت جهانگستر نیز اعلام گردیده است ارائه خدمات حضوری در محل صورت گیرد.

هزینه خدمات پشتیبانی حضور و غیاب در محل مشتری
500/000 ریال به ازای ساعت اول  + 200/000 ریال به ازای هر ساعت بیشتر 
( هزینه ایاب و ذهاب به عهده مشتری می باشد.)

* هزینه ایاب و ذهاب
در تهران و شهرهای بزرگ(داخل شهری) : 200/000 ریال 
در شهرستان ها : 100/000 ریال 
خارج از محدوده شهری: بصورت توافقی

در این قسمت اخبار و اطلاعیه های سایت درجج خواهد شد.

تمامی حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به شرکت سیستم پرداز گیل میباشد. طراحی و اجرا: رایمون نگارش

copyyright   2013